django - en to hr translation catalogue (330 entries)

en: %(datetime)s couldn’t be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
hr: %(datetime)s podatak se nije mogao interpretirati u vremenskoj zoni %(current_timezone)s; može biti dvosmislen ili možda ne postoji.

en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
hr: %(field_label)s mora biti jedinstven pojam za %(date_field_label)s %(lookup_type)s.

en: %(from)s-%(to)s relationship
hr: %(from)s – %(to)s veza

en: %(from)s-%(to)s relationships
hr: %(from)s – %(to)s veze

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r is not a valid choice.
hr: %(model)s slučaj s %(field)s %(value)r nije valjan izbor.

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
hr: %(model_name)s sa navedenim %(field_label)s već postoji.

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
hr: %(model_name)s sa navedenim %(field_labels)s već postoji.

en: %(num)d day | %(num)d days
hr[0]: %(num)d dan
hr[1]: %(num)d dana
hr[2]: %(num)d dana

en: %(num)d hour | %(num)d hours
hr[0]: %(num)d sat
hr[1]: %(num)d sata
hr[2]: %(num)d sati

en: %(num)d minute | %(num)d minutes
hr[0]: %(num)d minuta
hr[1]: %(num)d minute
hr[2]: %(num)d minuta

en: %(num)d month | %(num)d months
hr[0]: %(num)d mjesec
hr[1]: %(num)d mjeseca
hr[2]: %(num)d mjeseci

en: %(num)d week | %(num)d weeks
hr[0]: %(num)d tjedan
hr[1]: %(num)d tjedna
hr[2]: %(num)d tjedna

en: %(num)d year | %(num)d years
hr[0]: %(num)d godina
hr[1]: %(num)d godine
hr[2]: %(num)d godina

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
hr[0]: %(size)d byte
hr[1]: %(size)d byte-a
hr[2]: %(size)d byte-a

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
hr: (Skriveno polje %(name)s) %(error)s

en: A JSON object
hr: JSON objekt

en: AM
hr: Prijepodne

en: Albanian
hr: Albanski

en: Algerian Arabic
hr: Alžirski arapski

en: April
hr: Travanj

en: Arabic
hr: Arapski

en: Argentinian Spanish
hr: Argentinski španjolski

en: Armenian
hr: Armenijski

en: Asturian
hr: Asturijski

en: August
hr: Kolovoz

en: Australian English
hr: Australski engleski

en: Azerbaijani
hr: Azarbejdžanac

en: Basque
hr: Baskijski

en: Belarusian
hr: Bjeloruski

en: Bengali
hr: Bengalski

en: Big (8 byte) integer
hr: Big (8 byte) cijeli broj

en: Boolean (Either True or False)
hr: Boolean (True ili False)

en: Boolean (Either True, False or None)
hr: Boolean (True, False ili None)

en: Bosnian
hr: Bošnjački

en: Brazilian Portuguese
hr: Brazilski portugalski

en: Breton
hr: Bretonski

en: British English
hr: Britanski engleski

en: Bulgarian
hr: Bugarski

en: Burmese
hr: Burmanski

en: CSRF verification failed. Request aborted.
hr: CSRF verifikacija nije uspjela. Zahtjev je prekinut.

en: Catalan
hr: Katalanski

en: Central Kurdish (Sorani)
hr: Središnji kurdski (Sorani)

en: Change
hr: Promijeni

en: Clear
hr: Isprazni

en: Colombian Spanish
hr: Kolumbijski španjolski

en: Comma-separated integers
hr: Cijeli brojevi odvojeni zarezom

en: Connect, get help, or contribute
hr: Povežite se, zatražite pomoć ili doprinesite

en: Constraint “%(name)s” is violated.
hr: Ograničenje „%(name)s“ je prekršeno.

en: Croatian
hr: Hrvatski

en: Currently
hr: Trenutno

en: Czech
hr: Češki

en: Danish
hr: Danski

en: Date (with time)
hr: Datum (sa vremenom/satima)

en: Date (without time)
hr: Datum (bez vremena)

en: Date out of range
hr: Datum je izvan raspona

en: December
hr: Prosinac

en: Decimal number
hr: Decimalni broj

en: Delete
hr: Izbriši

en: Directory indexes are not allowed here.
hr: Sadržaji direktorija ovdje nisu dozvoljeni.

en: Django Community
hr: Django zajednica

en: Django Documentation
hr: Django dokumentacija

en: Duration
hr: Trajanje

en: Dutch
hr: Nizozemski

en: Email address
hr: E-mail adresa

en: Empty list and “%(class_name)s.allow_empty” is False.
hr: Popis je prazan, a klasa „%(class_name)s.allow_empty” je „False”.

en: English
hr: Engleski

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
hr[0]: Osigurajte da nema više od ukupno %(max)s decimalnog mjesta.
hr[1]: Osigurajte da nema više od ukupno %(max)s decimalna mjesta.
hr[2]: Osigurajte da nema više od ukupno %(max)s decimalnih mjesta.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
hr[0]: Osigurajte da nema više od ukupno %(max)s numberičkog znaka prije decimalne točke.
hr[1]: Osigurajte da nema više od ukupno %(max)s numberička znaka prije decimalne točke.
hr[2]: Osigurajte da nema više od ukupno %(max)s numberičkih znakova prije decimalne točke.

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
hr[0]: Osigurajte da nema više od ukupno %(max)s numeričkog znaka.
hr[1]: Osigurajte da nema više od ukupno %(max)s numerička znaka.
hr[2]: Osigurajte da nema više od ukupno %(max)s numeričkih znakova.

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
hr[0]: Osigurajte da naziv datoteke ima najviše %(max)d znak (ima %(length)d).
hr[1]: Osigurajte da naziv datoteke ima najviše %(max)d znakova (ima %(length)d).
hr[2]: Osigurajte da naziv datoteke ima najviše %(max)d znakova (ima %(length)d).

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
hr[0]: Osigurajte da ova vrijednost ima najmanje %(limit_value)d znak (trenutno ima %(show_value)d).
hr[1]: Osigurajte da ova vrijednost ima najmanje %(limit_value)d znakova (trenutno ima %(show_value)d).
hr[2]: Osigurajte da ova vrijednost ima najmanje %(limit_value)d znakova (trenutno ima %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
hr[0]: Osigurajte da ova vrijednost ima najviše %(limit_value)d znak (trenutno ima %(show_value)d).
hr[1]: Osigurajte da ova vrijednost ima najviše %(limit_value)d znakova (trenutno ima %(show_value)d).
hr[2]: Osigurajte da ova vrijednost ima najviše %(limit_value)d znakova (trenutno ima %(show_value)d).

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
hr: Osigurajte da ova vrijednost ima %(limit_value)s (trenutno je %(show_value)s).

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s, starting from %(offset)s, e.g. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s, and so on.
hr: Osigurajte da je ova vrijednost višekratna veličina koraka %(limit_value)s, počevši od %(offset)s, npr. %(offset)s, %(valid_value1)s, %(valid_value2)s i tako dalje.

en: Ensure this value is a multiple of step size %(limit_value)s.
hr: Osigurajte da je ova vrijednost višekratna veličina koraka %(limit_value)s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
hr: Osigurajte da je ova vrijednost veća ili jednaka %(limit_value)s.

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
hr: Osigurajte da je ova vrijednost manja ili jednaka %(limit_value)s.

en: Enter a complete value.
hr: Upišite kompletnu vrijednost.

en: Enter a list of values.
hr: Upišite popis vrijednosti.

en: Enter a number.
hr: Upišite broj.

en: Enter a valid %(protocol)s address.
hr: Upišite valjanu %(protocol)s adresu.

en: Enter a valid JSON.
hr: Upišite ispravan JSON.

en: Enter a valid URL.
hr: Upišite valjan URL.

en: Enter a valid UUID.
hr: Upišite ispravan UUID.

en: Enter a valid date.
hr: Upišite ispravan datum.

en: Enter a valid date/time.
hr: Upišite ispravan datum/vrijeme.

en: Enter a valid domain name.
hr: Upišite valjano ime domene.

en: Enter a valid duration.
hr: Upišite ispravno trajanje.

en: Enter a valid email address.
hr: Upišite valjanu e-mail adresu.

en: Enter a valid integer.
hr: Upišite valjan cijeli broj.

en: Enter a valid time.
hr: Upišite ispravno vrijeme.

en: Enter a valid value.
hr: Upišite valjanu vrijednost.

en: Enter a valid “slug” consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
hr: Upišite valjan indikator URL adrese (slug) koji se sastoji od Unicode slova, znamenki, podvlaka ili znakova za rastavljanje riječi.

en: Enter a valid “slug” consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
hr: Upišite valjan indikator URL adrese (slug) koji se sastoji od slova, znamenki, podvlaka ili znakova za rastavljanje riječi.

en: Enter a whole number.
hr: Upišite cijeli broj.

en: Enter only digits separated by commas.
hr: Upišite samo znamenke odvojene zarezom.

en: Estonian
hr: Estonski

en: February
hr: Veljača

en: Field of type: %(field_type)s
hr: Vrsta polja: %(field_type)s

en: File
hr: Datoteka

en: File extension “%(extension)s” is not allowed. Allowed extensions are: %(allowed_extensions)s.
hr: Datotečni nastavak „%(extension)s“ nije dozvoljen. Dozvoljena datotečni nastavci su: %(allowed_extensions)s.

en: File path
hr: Put do datoteke

en: Finnish
hr: Finski

en: Floating point number
hr: Broj s pomičnim zarezom (floating point number)

en: Forbidden
hr: Zabranjeno

en: Foreign Key (type determined by related field)
hr: Strani ključ (vrsta se određuje pomoću povezanog polja)

en: French
hr: Francuski

en: Fri
hr: Pet

en: Friday
hr: Petak

en: Frisian
hr: Frizijski

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
hr: %(verbose_name_plural)s nije dostupno jer je %(class_name)s.allow_future False.

en: Galician
hr: Galičanski

en: Georgian
hr: Gruzijski

en: German
hr: Njemački

en: Get started with Django
hr: Započni rad s Djangom

en: Greek
hr: Grčki

en: Haitian Creole
hr: Haićanski kreolski

en: Hebrew
hr: Hebrejski

en: Hungarian
hr: Mađarski

en: IP address
hr: IP adresa

en: IPv4 address
hr: IPv4 adresa

en: IPv4 or IPv6
hr: IPv4 ili IPv6

en: Icelandic
hr: Islandski

en: If you are using the <meta name="referrer" content="no-referrer"> tag or including the “Referrer-Policy: no-referrer” header, please remove them. The CSRF protection requires the “Referer” header to do strict referer checking. If you’re concerned about privacy, use alternatives like <a rel="noreferrer" …> for links to third-party sites.
hr: Ako koristite oznaku <meta name="referrer" content="no-referrer"> ili uključujete zaglavlje „Referrer-Policy: no-referrer”, uklonite ih. CSRF zaštita zahtijeva zaglavlje „Referer” kako bi mogla provoditi strogu provjeru referera. Ako ste zabrinuti za privatnost, koristite alternative poput <a rel="noreferrer" …> za poveznice na stranice trećih strana.“

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for “same-origin” requests.
hr: Ako ste svoj preglednik konfigurirali da deaktivira kolačiće, ponovo ih aktivirajte, barem za ovu stranicu ili za zahtjeve istog izvora (same-origin).

en: If you have configured your browser to disable “Referer” headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for “same-origin” requests.
hr: Ako ste konfigurirali svoj preglednik da deaktivira „Referer” zaglavlja, ponovo ih aktivirajte, barem za ovu stranicu ili za HTTPS veze ili za zahtjeve istog izvora (same-origin).

en: Image
hr: Slika

en: Index of %(directory)s
hr: Sadržaj direktorija %(directory)s

en: Indonesian
hr: Indonezijski

en: Integer
hr: Cijeli broj

en: Invalid date string “%(datestr)s” given format “%(format)s”
hr: Neispravan datum„%(datestr)s” za zadani format „%(format)s”

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
hr: Nevažeća stranica (%(page_number)s):%(message)s

en: Irish
hr: Irski

en: Italian
hr: Talijanski

en: January
hr: Siječanj

en: Japanese
hr: Japanski

en: July
hr: Srpanj

en: June
hr: Lipanj

en: Kabyle
hr: Kabilski

en: Kazakh
hr: Kazaški

en: Khmer
hr: Kambođanski

en: Korean
hr: Koreanski

en: Kyrgyz
hr: Kirgiški

en: Latvian
hr: Latvijski

en: Lithuanian
hr: Litvanski

en: Lower Sorbian
hr: Donjolužičkosrpski

en: Luxembourgish
hr: Luksemburški

en: Macedonian
hr: Makedonski

en: Malay
hr: Malajski

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with. Missing fields: %(field_names)s. You may need to file a bug report if the issue persists.
hr: ManagementForm podaci nedostaju ili su promijenjeni. Nedostajuća polja: %(field_names)s. Možda ćete trebati poslati izvještaj o grešci ako problem ustraje.

en: Many-to-many relationship
hr: Veza mnogi-na-mnoge

en: March
hr: Ožujak

en: May
hr: Svibanj

en: Messages
hr: Poruke

en: Mexican Spanish
hr: Meksički španjolski

en: Mon
hr: Pon

en: Monday
hr: Ponedjeljak

en: Mongolian
hr: Mongolski

en: More information is available with DEBUG=True.
hr: Dodatne informacije su dostupne sa postavkom DEBUG=True.

en: Nepali
hr: Nepalski

en: Nicaraguan Spanish
hr: Nikaragvanski Španjolski

en: No
hr: Ne

en: No %(verbose_name)s found matching the query
hr: %(verbose_name)s - pretragom nisu pronađeni rezultati za upit

en: No %(verbose_name_plural)s available
hr: Nije dostupno: %(verbose_name_plural)s

en: No day specified
hr: Dan nije određen

en: No file was submitted.
hr: Datoteka nije poslana.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
hr: Datoteka nije poslana. Provjerite 'encoding type' forme.

en: No month specified
hr: Mjesec nije određen

en: No week specified
hr: Tjedan nije određen

en: No year specified
hr: Nije navedena godina

en: Norwegian Bokmål
hr: Bokmål

en: Norwegian Nynorsk
hr: Norveški Nynorsk

en: November
hr: Studeni

en: Null characters are not allowed.
hr: „Null“ znakovi nisu dozvoljeni.

en: October
hr: Listopad

en: One-to-one relationship
hr: Veza jedan-na-jedan

en: Order
hr: Redoslijed

en: Ossetic
hr: Osetski

en: PM
hr: Popodne

en: Page is not “last”, nor can it be converted to an int.
hr: Stranica nije „zadnja”, niti se može pretvoriti u cijeli broj.

en: Persian
hr: Perzijski

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
hr: Ispravite duple podatke za %(field)s, koji moraju biti jedinstveni.

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
hr: Ispravite duple podatke za %(field)s.

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
hr: Ispravite duple podatke za %(field_name)s koji moraju biti jedinstveni za %(lookup)s u %(date_field)s.

en: Please correct the duplicate values below.
hr: Ispravite duple vrijednosti ispod.

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
hr: Molimo Vas da pošaljete ili datoteku ili označite izbor, a ne oboje.

en: Please submit at least %(num)d form. | Please submit at least %(num)d forms.
hr[0]: Pošaljite barem %(num)d obrazac.
hr[1]: Pošaljite barem %(num)d obrasca.
hr[2]: Pošaljite barem %(num)d obrazaca.

en: Please submit at most %(num)d form. | Please submit at most %(num)d forms.
hr[0]: Pošaljite najviše %(num)d obrazac.
hr[1]: Pošaljite najviše %(num)d obrasca.
hr[2]: Pošaljite najviše %(num)d obrazaca.

en: Polish
hr: Poljski

en: Portuguese
hr: Portugalski

en: Positive big integer
hr: Pozitivan veliki cijeli broj

en: Positive integer
hr: Pozitivan cijeli broj

en: Positive small integer
hr: Pozitivan mali cijeli broj

en: Punjabi
hr: Pendžabljanin

en: Raw binary data
hr: Binarni podaci

en: Romanian
hr: Rumunjski

en: Russian
hr: Ruski

en: Sat
hr: Sub

en: Saturday
hr: Subota

en: Scottish Gaelic
hr: Škotski gaelski

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
hr: Odaberite iz ponuđenog. %(value)s nije ponuđen kao opcija.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
hr: Odaberite ispravni izbor. Taj izbor nije jedan od dostupnih izbora.

en: September
hr: Rujan

en: Serbian
hr: Srpski

en: Serbian Latin
hr: Latinski srpski

en: Simplified Chinese
hr: Pojednostavljeni kineski

en: Site Maps
hr: Mape stranica

en: Slovak
hr: Slovački

en: Slovenian
hr: Slovenski

en: Slug (up to %(max_length)s)
hr: URL indikator (slug) (do %(max_length)s)

en: Small integer
hr: Mali cijeli broj

en: Spanish
hr: Španjolski

en: Static Files
hr: Statične datoteke

en: String (unlimited)
hr: Znakovni niz (neograničeno)

en: String (up to %(max_length)s)
hr: Znakovni niz (do %(max_length)s)

[ctx: String to return when truncating text]
en: %(truncated_text)s…
hr: %(truncated_text)s …

en: Sun
hr: Ned

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Swedish
hr: Švedski

en: Syndication
hr: Objedinjavanje

en: Tajik
hr: Tadžikistanski

en: Tamil
hr: Tamilski

[ctx: Task]
en: Failed
hr: Neuspjelo

[ctx: Task]
en: Ready
hr: Spremno

[ctx: Task]
en: Running
hr: U tijeku

[ctx: Task]
en: Successful
hr: Uspješno

en: Tatar
hr: Tatarski

en: Telugu
hr: Teluški

en: Text
hr: Tekst

en: Thai
hr: Thai (tajlandski)

en: That page contains no results
hr: Stranica ne sadrži rezultate

en: That page number is less than 1
hr: Broj stranice je manji od 1

en: That page number is not an integer
hr: Broj stranice nije cijeli broj

en: The inline value did not match the parent instance.
hr: Ugrađena vrijednost nije odgovarala nadređenoj instanci.

en: The install worked successfully! Congratulations!
hr: Instalacija je uspjela! Čestitamo!

en: The number of days must be between {min_days} and {max_days}.
hr: Broj dana mora biti između {min_days} i {max_days}.

en: The submitted file is empty.
hr: Poslana datoteka je prazna.

en: This field cannot be blank.
hr: Ovo polje ne može biti prazno.

en: This field cannot be null.
hr: Ovo polje ne može biti null.

en: This field is required.
hr: Ovo je obavezno polje.

en: This is not a valid IPv6 address.
hr: To nije ispravna IPv6 adresa.

en: Thu
hr: Čet

en: Thursday
hr: Četvrtak

en: Time
hr: Vrijeme

en: Topics, references, &amp; how-to’s
hr: Teme, reference i objašnjenja

en: Traditional Chinese
hr: Tradicionalni kineski

en: Tue
hr: Uto

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Turkish
hr: Turski

en: Turkmen
hr: Turkmenski

en: Tutorial: A Polling App
hr: Vodič: Aplikacija za glasanje

en: Udmurt
hr: Udmurtski

en: Ukrainian
hr: Ukrajinski

en: Universally unique identifier
hr: Univerzalan jedinstveni identifikator

en: Unknown
hr: Nepoznat pojam

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
hr: Upload-ajte ispravnu sliku. Datoteka koju ste upload-ali ili nije slika ili je oštečena.

en: Upper Sorbian
hr: Gornjolužičkosrpski

en: Uyghur
hr: Ujgurski

en: Uzbek
hr: Uzbečki

en: Value %(value)r is not a valid choice.
hr: Vrijednost %(value)r nije jedna od raspoloživih opcija.

en: Value must be valid JSON.
hr: Vrijednost mora biti valjani JSON.

en: Venezuelan Spanish
hr: Venezuelanski Španjolski

en: Vietnamese
hr: Vijetnamski

en: View <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">release notes</a> for Django %(version)s
hr: Pogledajte <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/releases/" target="_blank" rel="noopener">napomene o izdanju</a> za Django %(version)s

en: Wed
hr: Sri

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Welsh
hr: Velški

en: Yes
hr: Da

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a “Referer header” to be sent by your web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
hr: Ovu se poruka prikazuje jer ova HTTPS stranica zahtijeva da web-preglednik šalje „Referer” zaglavlje, ali ono nije poslano. Ovo zaglavlje je potrebno iz sigurnosnih razloga, kako bi se osiguralo da treće strane ne ukradu tvoj preglednik.

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
hr: Ova poruka vam se prikazuje jer stranica na kojoj se nalazite zahtjeva CSRF kolačić prilikom slanja forme. Navedeni kolačić je obavezan iz sigurnosnih razloga, kako bi se osiguralo da vaš internetski preglednik ne bude otet od strane trećih osoba.

en: You are seeing this page because <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> is in your settings file and you have not configured any URLs.
hr: Ova se stranica prikazuje jer se u datoteci postavki nalazi <a href="https://docs.djangoproject.com/en/%(version)s/ref/settings/#debug" target="_blank" rel="noopener">DEBUG=True</a> i jer niste konfigurirali nijednu URL adresu.

en: a.m.
hr: prijepodne

[ctx: abbrev. month]
en: April
hr: Tra.

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
hr: Kol.

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
hr: Pro.

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
hr: Velj.

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
hr: Sij.

[ctx: abbrev. month]
en: July
hr: Srp.

[ctx: abbrev. month]
en: June
hr: Lip.

[ctx: abbrev. month]
en: March
hr: Ožu.

[ctx: abbrev. month]
en: May
hr: Svi.

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
hr: Stu.

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
hr: Lis.

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
hr: Ruj.

[ctx: alt. month]
en: April
hr: travnja

[ctx: alt. month]
en: August
hr: kolovoza

[ctx: alt. month]
en: December
hr: prosinca

[ctx: alt. month]
en: February
hr: veljače

[ctx: alt. month]
en: January
hr: siječnja

[ctx: alt. month]
en: July
hr: srpnja

[ctx: alt. month]
en: June
hr: lipnja

[ctx: alt. month]
en: March
hr: ožujka

[ctx: alt. month]
en: May
hr: svibnja

[ctx: alt. month]
en: November
hr: studenoga

[ctx: alt. month]
en: October
hr: listopada

[ctx: alt. month]
en: September
hr: rujna

en: and
hr: i

en: apr
hr: tra

en: aug
hr: kol

en: dec
hr: pro

en: feb
hr: velj

en: jan
hr: sij

en: jul
hr: srp

en: jun
hr: lip

en: mar
hr: ožu

en: may
hr: svi

en: midnight
hr: ponoć

en: noon
hr: podne

en: nov
hr: stu

en: oct
hr: lis

en: or
hr: ili

en: p.m.
hr: popodne

en: sep
hr: ruj

en: yes,no,maybe
hr: da,ne,možda

en: “%(path)s” does not exist
hr: Staza „%(path)s” ne postoji

en: “%(pk)s” is not a valid value.
hr: „%(pk)s“ nije ispravna vrijednost.

en: “%(value)s” is not a valid UUID.
hr: Vrijednost „%(value)s” nije ispravan UUID.

en: “%(value)s” value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
hr: „%(value)s” vrijednost nije u ispravnom formatu datuma. Format mora biti YYYY-MM-DD.

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
hr: Vrijenost „%(value)s” nije u ispravnom formatu. Mora biti u formatu HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
hr: „%(value)s” vrijednost nije u ispravnom formatu datuma. Format mora biti YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ].

en: “%(value)s” value has an invalid format. It must be in [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu] format.
hr: „%(value)s” vrijednost nije u ispravnom formatu. Format mora biti [DD] [[HH:]MM:]ss[.uuuuuu].

en: “%(value)s” value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
hr: Vrijednost „%(value)s” je u ispravnom formatu (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]), ali vrijeme ne valja.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
hr: „%(value)s” vrijednost je u ispravnom formatu (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]), ali je datum/vrijeme neispravno.

en: “%(value)s” value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
hr: „%(value)s” vrijednost je u ispravnom formatu (YYYY-MM-DD), ali je datum neispravan.

en: “%(value)s” value must be a decimal number.
hr: „%(value)s” vrijednost mora biti decimalni broj.

en: “%(value)s” value must be a float.
hr: „%(value)s“ vrijednost mora biti broj s pomičnim zarezom.

en: “%(value)s” value must be an integer.
hr: „%(value)s“ vrijednost mora biti cijeli broj.

en: “%(value)s” value must be either None, True or False.
hr: „%(value)s“ vrijednost mora biti None, True ili False.

en: “%(value)s” value must be either True or False.
hr: „%(value)s” vrijednost mora biti „True“ ili „False“.

en: “%(value)s” value must be either True, False, or None.
hr: „%(value)s” vrijednost mora biti „True“, „False“ ili „None“.
